Blog dla motocyklisty od CzesciDoMotocykli.pl

Szukaj

Wyszukaj opony

Producenci

Promocje

Dopasuj części do pojazdu

Części do Części do

Skip this step

Marka Marka

Model Model

Blog motocyklowy

Zimowanie motocykla - 5 praktycznych porad

  Blog    wyświetleń (98)
Sprawdź, 5 naszych porad o tym o czym musisz pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania motocykla przed zimą.

Blog motocyklowy

Jak zabezpieczyć motocykl przed zimą?

  Blog    wyświetleń (71)
Sprawdź, o czym musisz pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania motocykla przed zimą?

Blog motocyklowy

Wskazówki: Jak uniknąć gleby na motocyklu - Poznaj 11 porad!

  Blog    wyświetleń (254)
Każdy motocyklista zastanawia się jak uniknąć gleby na motocyklu. I słusznie! Wielu pierwszą wywrotkę ma już za sobą, wielu niestety obawia się jej nadmiernie. Jeśli przygotujesz się do ewentualnej wywrotki, poziom lęku zmaleje. Zastosowanie poniższych wskazówek ma też zresztą jeszcze jeden cel - dzięki nim, zmniejszysz ryzyko przewrócenia. Jak przedłużyć okres "czystego konta", bez gleby i potencjalnie niebezpiecznych skutków?

Blog motocyklowy

Jazda motocyklem w korku? Czy można jeździć między samochodami?

  Blog    wyświetleń (242)
O tym jak powinna wyglądać jazda motocyklem w korku rozmawiają zarówno prowadzący motocykl, jak i kierowcy samochodów. Czy motocykliście wolno np. omijać samochody stojące w korku? Według Prawa o Ruchu Drogowym, omijanie jest manewrem, który polega na przejeżdżaniu obok nieporuszającego się pojazdu. Wymaga jedynie zachowania bezpiecznego (niezdefiniowanego dokładnie) odstępu, dlatego można uznać, że jest zgodne z prawem.

Blog motocyklowy

Jazda motocyklem z pasażerem - 7 zasad!

  Blog    wyświetleń (263)
Jazda motocyklem z pasażerem jest przyjemna i satysfakcjonująca, jeśli stosujemy się do kilku podstawowych zasad. Dzięki nim, zachowasz pełne bezpieczeństwo. Zapoznaj się z poniższym artykułem i pamiętaj, że Ustawa Prawa o Ruchu Drogowym (PoRD) w art. 63 określa liczbę przewożonych osób. Nie może być ona większa niż liczba miejsc uwzględniona w dowodzie rejestracyjnym. 

Blog motocyklowy

Jak jeździć motocyklem po mieście? 6 porad!

  Blog    wyświetleń (203)
Znajomość przepisów drogowych to nie wszystko. Jak jeździć motocyklem po mieście, żeby zachować pełne bezpieczeństwo? W trakcie podróży po mieście, wiele może się wydarzyć. W ruchu drogowych uczestniczą też kierowcy samochodów, rowerzyści i piesi. Stosując się do kilku prostych reguł, dbasz o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i pozostałych osób. 

Blog motocyklowy

Jak dbać o pinlock i wizjer w kasku motocyklowym?

  Blog    wyświetleń (268)
Zastanawiasz się jak dbać o pinlock i wizjer w kasku, aby służył Ci jak najdłużej, zachowując swoją jakość? Kaski motocyklowe wymagają kilku dobrych praktyk związanych z czyszczeniem, regulacją i nawet...noszeniem! Dzięki zaprezentowanym wskazówkom, dbanie o pinlock i wizjer będzie dla Ciebie proste i oczywiste. Przeczytaj je, zanim spowodujesz, że na Twoim kasku pojawią się dodatkowe rysy, chociaż plan czyszczenia miał spowodować zupełnie coś in

Blog motocyklowy

Jak myć motocykl? - 7 porad o czym należy pamiętać!

  Blog    wyświetleń (741)
Zastanawiasz się jak myć motocykl, żeby nie uszkodzić żadnego z układów? Chcesz, żeby Twój pojazd wyglądał reprezentacyjnie, ale nie masz pewności co do tego, czy używasz dobrych środków chemicznych? Przeczytaj 7 najważniejszych porad i zadbaj o to, by mycie motocykla przyniosło nie tylko doskonały, wizualny efekt, ale też zapewniło mu bezpieczeństwo.

Blog motocyklowy

Jaki kask motocyklowy? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

  Blog    wyświetleń (771)
Każdy szanujący się motocyklista zadaje sobie pytanie o to jaki kask motocyklowy jest dla niego najlepszy. Czym kierować się podczas wyboru i skąd mieć pewność, że dany produkt rzeczywiście gwarantuje bezpieczeństwo?

Blog motocyklowy

Jak przygotować motocykl do sezonu?

  Blog    wyświetleń (637)
Dla każdego motocyklisty rozpoczęcie sezonu datowane jest inaczej. Niezależnie od różnic, warto wiedzieć jak przygotować motocykl do sezonu, żeby jazda była zawsze bezpieczna i w pełni satysfakcjonująca.

Blog motocyklowy

Czym czyścić łańcuch motocyklowy?

  Blog    wyświetleń (726)
Czyszczenie i pielęgnacja łańcucha motocyklowego to bardzo ważna czynność, chociaż przez niektórych jest zaniedbywana. Niektórzy motocykliści nie dbają na bieżąco o stan łańcucha w swoim motocyklu.

Blog motocyklowy

Pomysły na prezent dla motocyklisty

  Blog    wyświetleń (1101)
Pomysł na prezent dla motocyklisty? To nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jeśli sami się na tym nie znamy i motocykle nie są tym, co nas kręci.

Blog motocyklowy

Jaki płyn chłodniczy do motocykla?

  Blog    wyświetleń (4232)
Regularne kontrolowanie poziomu oraz systematyczna wymiana płynu chłodniczego pozwala zapobiec przegrzaniu silnika w motocyklu, a co za tym idzie, jego uszkodzeniu. Płyn ten pewni bowiem bardzo ważną rolę - odprowadza nadmiar ciepła z silnika. Niezwykle istotny z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia oraz utrzymywania optymalnej temperatury silnika jest wybór płynu chłodniczego o odpowiednich parametrach. Jaki płyn chłodni

Blog motocyklowy

Płyn hamulcowy do motocykla - rodzaje, jaki wybrać?

  Blog    wyświetleń (2656)
Nie wiesz jaki płyn hamulcowy do motocykla wybrać lub po jakim czasie go wymienić? Zastanawiasz się czy koniecznie musisz odwiedzić warsztat samochodowy w celu jego wymiany? Jeżeli zadajesz sobie te pytania, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu - rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Blog motocyklowy

Jaki wybrać akumulator do motocykla?

  Blog    wyświetleń (1352)
Akumulator w Twoim motocyklu nie chce się naładować? W takim przypadku rozwiązanie jest tylko jedno - zakup nowego. Jaki jednak wybrać? W sklepach z częściami motocyklowymi, i nie tylko, znajduje się całe mnóstwo akumulatorów, o różnych parametrach. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego, jaki akumulator do motocykla wybrać, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Blog motocyklowy

Blog motocyklowy

Poznaj naszą ofertę opon motocyklowych MICHELIN

  Blog    wyświetleń (22578)
BEZPIECZEŃSTWO + NIEZAWODNOŚC = MICHELIN!
Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.