Promocje

Układ Chłodzenia SilnikaJest 64 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 64 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 64 elementów

Nieustający rozwój motoryzacji przyczynia się do wzrostu popularności środków transportu jakimi są motocykle. Ważnym elementem tego pojazdu jest układ chłodzenia, jego elementy dbają o zachowanie odpowiedniej temperatury silnika, co jest niezwykle ważne jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie naszego pojazdu. Chłodzenie silnika do motocykla jest szczególnie ważne w sezonie letnim gdy znacznie wzrasta temperatura. Zalecamy zatem systematyczną kontrolę systemu chłodzenia, bowiem w trakcie upałów wszelkiego rodzaju usterki dają o sobie dać w dość drastyczny sposób. Zaniedbanie układu chłodzenia może doprowadzić do konieczności zaprzestania jazdy lub nawet pojawienia się trwałych usterek w naszym motocyklu. Układy chłodzenia dzielą się na dwa główne typy- bezpośredni i pośredni. Układ chłodzenia bezpośredni (wykorzystujące w swoim działaniu powietrze) można podzielić na dwa rodzaje: naturalne oraz wymuszone. Układy naturalne (stosowane w omawianych przez nas motocyklach) cechują się przepływem powietrza wymuszanym poprzez jazdę pojazdem. Mówiąc jaśniej chłodzenie silnika następuje tylko wówczas gdy pojazd jest w ruchu. Główną zaletą stosowanych do motocykla układów bezpośrednich jest szybkie nagrzewanie silnika co skutkuje jego wolniejszym zużywaniem. Bezpośrednie układy chłodzenia są łatwe w obsłudze i charakteryzują się wysoką niezawodnością. Niektóre układy wymagają tak zwanego odpowietrzenia. Aby je wykonać należy uzupełnić zbiornik wyrównawczy płynem do chłodnic i czekać aż do rozprowadzenia się cieczy po całym układzie, następnie odpalamy motor odkręcając przy tym drugu korek. Po upływie około 5-10 minut układ nasz będzie odpowietrzony.

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.