Promocje

Jaki Olej Do Nowego Skutera 4T?


Zastanawiasz się jaki olej do skutera 4T wybrać?
W tym artykule postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości i być może sprzeczne opinie, z jakimi miałeś okazję się zetknąć. Jeśli zatem planujesz od początku prawidłowo dbać o swój jednoślad, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Mamy nadzieję, że uzbrojony w wiedzę na temat tego, jaki olej do 4T jest najlepszy, dokonasz słusznych wyborów podczas zakupów!

Jaki olej do skutera 4T wybrać?

Zacznijmy od konkretów. Nie ma znaczenia, czy interesuje Cię olej do motocykla 4T, czy też szukasz oleju do skutera –  w każdym wypadku masz do wyboru wiele produktów o innym składzie, teoretycznie takich samych właściwościach i innym stopniu lepkości.

W przypadku silników czterosuwowych (stąd określenie 4T) wybieraj olej np. 10W40, 15W50 lub 15W60. Z kolei olej z oznaczeniem 20W50  sprawdzi się dobrze w przypadku motocykli sportowych lub „cięższych” skuterów. Jeżeli jednak zastanawiasz się, jaki olej do silnika skutera 4T, który służy Ci do typowej jazdy miejskiej, będzie najlepszy – możesz spokojnie ograniczyć się do 10W40.

To, co ważne, zastanawiając się nad tym, jaki olej silnikowy do skutera 4T najlepiej wybrać – określ warunki pogodowe, a przede wszystkim temperatury, w jakich najczęściej użytkujesz swój jednoślad. Jednak z uwagi na fakt, że skuterem jeździsz zazwyczaj tylko do zakończenia sezonu na jednoślady, który można uznać za wczesną – późną jesień, nie musisz poszukiwać oleju, który znosi bardzo niskie temperatury.

Jaki olej do chińskiego skutera 4T?

Każdy dobry sklep z częściami do motocykli oferuje kilka rodzajów olejów. Są to oleje:

  • Mineralne

  • Syntetyczne

  • Półsyntetyczne

Nie ma jednak określonej zasady, który z olej z opisanych wyżej trzech rodzajów będzie najlepszy. Większość osób preferuje oleje półsyntetyczne i syntetyczne. Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku chęci zmiany z oleju do skutera 4T mineralnego na np. syntetyczny, w pierwszej kolejności przejdź na olej półsyntetyczny, a dopiero po jakimś czasie na syntetyczny. Jeżeli natomiast nie chcesz decydować się na etapowe, :zdrowe” dla silnika przejście z oleju mineralnego na syntetyczny, możesz również rozważyć płukanie silnika, które pomoże usunąć złogi starego oleju mineralnego i przygotować wszystkie jego podzespoły na przyjęcie nowej substancji smarnej.

Kiedy zmienić olej w skuterze?

Skoro wiesz już, jaki olej do skutera 4T wybrać, musisz tez wiedzieć kiedy jest najlepszy czas na jego wymianę. Jeżeli masz nowy skuter, koniecznie sprawdź po ilu kilometrach powinieneś wymienić olej po raz pierwszy. Potem wymieniaj olej cyklicznie trzymając się określonego przez markę przebiegu, przy czym pamiętaj, że dobrze jest dbać również o sezonową wymianę oleju – przed zimą, po sezonie.

Jaki olej do 4T wybrać? Sprawdź ofertę naszego sklepu! Znajdziesz w niej profesjonalne oleje do motocykli znanych i cenionych przez miłośników jednośladów marek. Przy wyborze kieruj się podpowiedziami z naszego artykułu i ciesz się z bezawaryjnej jazdy przez długi czas!

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.