Promocje

Kurtka Motocyklowa - Skórzana Czy Tekstylna?


Zastanawiasz się, jak się ubrać na motocykl, by Twoja jazda była nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna? Na rynku odzieży motocyklowej dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań. Nie da się jednak oprzeć wrażeniu, że klasyka broni się sama i skóra wypiera inne materiały. Czy słusznie? Jaka kurtka motocyklowa – skórzana, czy tekstylna sprawdzi się najlepiej? Sprawdź!

Jaka kurtka na motocykl? Skórzana, czy tekstylna?

Już na samym wstępie warto podkreślić, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaka kurtka motocyklowa będzie najlepsza. Każda z nich, czyli zarówno kurtka motocyklowa skórzana, jak i kurtka motocyklowa tekstylna mają swoje zalety i nieco inne funkcje. Jak zatem wybrać dobrze? W pierwszej kolejności określ swoje potrzeby, które determinuje zazwyczaj styl Twojej jazdy, ale też rodzaj motocykla, jakim jeździsz i pora roku. To wszystko może mieć duże znaczenie dla wyboru dobrej kurtki motocyklowej.

Kurtka motocyklowa skórzana - zalety, wady, zastosowanie

Kurtki motocyklowe skórzane to klasyczne, popularne modele, które, podobnie jak kaski motocyklowe, zapewniają naprawdę wysokie bezpieczeństwo. Przyczyna tego faktu tkwi w indywidualnych właściwościach skóry. Kurtki motocyklowe ze skóry są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia i ścieranie. Co więcej, świetnie dopasowują się do kształtów sylwetki, co z kolei zwiększa efektywność działania wbudowanych w strategiczne miejsca protektorów, które dodatkowo podnoszą bezpieczeństwo kurtki skórzanej.

Odzież ze skóry przepuszcza powietrze i zapewnia komfort termiczny. Niestety, tak jak wszystko zresztą, kurtki motocyklowe skórzane, poza szeregiem zalet mają również wady. Do jednych z nich można zaliczyć konieczność dokładnej i nierzadko czasochłonnej impregnacji kurtki motocyklowej. Skórzana kurtka motocyklowa powinna być regularnie nawilżana i pokrywana specjalnymi kosmetykami do skóry. Tylko właściwa protekcja przedłuży jej trwałość i zapewni kurtce długą żywotność i świetny stan wizualny. Kurtki ze skóry są również cięższe i nierzadko – droższe. Kurtka motocyklowa ze skóry może również lepiej pasować wizualnie do tradycyjnych chopperów. Kurtki motocyklowe skórzane z frędzlami są jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia harleyowców.

Kurtka motocyklowa tekstylna zalety, wady, zastosowanie

Nowoczesne kurtki motocyklowe tekstylne są obecnie równie bezpieczne, jak kurtki motocyklowe skórzane z ochraniaczami. Co więcej, mają również wiele innych zalet. Po pierwsze, często są lepiej perforowane niż modele ze skóry, co zwiększa cyrkulację powietrza i zapewnia lepszy komfort np. podczas jazdy latem. Dodatkowo niektóre, modele mogą być nawet wodoszczelne, co oznacza, że bez obaw możesz jeździć w nich podczas deszczu, wiatru i chłodu. Kurtki tekstylne są również lżejsze i tańsze od kompletów motocyklowych wykonanych z grubej skóry.

Sprawdź, co zawiera kurtka motocyklowa, którą chcesz kupić

Skoro bezpieczeństwo i wygoda związane z noszeniem kurtek motocyklowych są zbliżone, warto wybrać model, który będzie odpowiednio wyposażony. Warto wybierać kurtki, które zawierają:

  • Strategicznie rozplanowane systemy wentylacyjne (najlepiej zamykane),
  • Specjalne wzmocnienia w okolicach lędźwi, barków, łokci.
  • Dodatkową podpinkę i membranę chroniącą przed deszczem.

Jeśli Twoja kurtka motocyklowa nie ma wbudowanego protektora na plecy, możesz dokupić go oddzielnie. W kurtkach tekstylnych najczęściej wykorzystywane są protektory elastomerowe. Z kolei jeśli Twój styl jazy jest ekstremalny (np. offroad), zamiast kurtki możesz rozważyć zakup zbroi.

Dobór rozmiaru kurtki motocyklowej

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię tekstylna, lub skórzana kurtka motocyklowa na lato, czy kurtka motocyklowa całoroczna — jej rozmiar musi być idealnie dopasowany do Twojej sylwetki. Tylko to pomoże utrzymać wbudowanie w nie protektory na miejscu. Jest to szczególnie ważne podczas upadku, gdzie działa większa siła. Dzięki idealnemu dopasowaniu możesz mieć pewność, że ochraniacze pod wpływem uderzenia nie zmienią swojego położenia i będą skutecznie chronić Twoje ciało.

Jaka kurtka motocyklowa - skórzana, czy tekstylna sprawdzi się w Twoim przypadku? Odwiedź sklep z częściami motocyklowymi i sprawdź, jakie ubrania motocyklowe znajdziesz w jego ofercie. Pamiętaj również, że wszystkie akcesoria motocyklowe, w które planujesz zainwestować muszą być jak najwyższej jakości. Sprawdzaj atesty, porównuj różne opcje. To dzięki swojej dociekliwości możesz zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy na motocyklu.

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.