Szukaj

Wyszukaj Opony

Części układu napędowego do skuterów

To, jak zbudowany jest układ napędowy do motocykla, w dużej mierze zależy od producenta, a także modelu motocykla, z którym mamy do czynienia. Typowy układ napędowy składa się z trzech części: pasa, łańcucha napędowego oraz wałka kardana. Przy zakupie wałka kardana warto zwrócić uwagę na występowania ewentualnych, niepokojących wycieków oleju. Pas napędowy to najbardziej uniwersalny element omawianego układu. Należy systematycznie sprawdzać stan łańcucha, dbając przy tym o jego nasmarowanie by nie dopuścić do powstania rdzy. W trosce o nasz pojazd ważną rolę odgrywa także naciąg łańcucha. W układzie napędowym podobnie, jak we wszystkich innych występujących w motocyklu, mogą pojawić się usterki. Najbardziej znaną z nich jest hałas z przeniesienia napędu. Powstanie wyżej wspomnianej usterki może być spowodowane zbyt dużym luzem występującym w przekładni głównej. W celu naprawienia należy podjąć się regulacji elementów lub w razie konieczności wymienić zużyte części na nowe. Hałas z przeniesienia napędu może powstać również na skutek poluzowania zębatek łańcuchowych lub ich zużycia. Należy pamiętać o regularnej wymianie zużytych zębatek do motocykla. Najlepiej robić to przy okazji wymiany łańcucha, bowiem łączenie nowych zębatek ze zużytym już łańcuchem poskutkuje ich szybszym zniszczeniem. Nieprawidłowa konserwacja łańcucha napędowego również skutkować może problemami z omawianym układem. Jeśli na łańcuchu nie występują ślady rdzy wystarczy pokryć go przeznaczonym do tego preparatem konserwującym. Aby uniknąć wyżej wymienionych usterek zalecamy regularne sprawdzanie stanu naszego pojazdu oraz jego systematyczną konserwację.
na stronę
Pokazuje 1 - 40 z 113 elementów
Pokazuje 1 - 40 z 113 elementów
Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.