Promocje

Kanapy motocyklowe - jak o nie dbać?Skóra na kanapie Twojego motocykla, mimo że jest trwała i solidna – narażona jest na bardzo intensywne użytkowanie, a jeśli akurat na niej nie siedzisz, na wiele negatywnych czynników atmosferycznych. Czy wiesz czym wyczyścić skórę na kanapie? Jak dokładnie wygląda właściwa konserwacja siedzenia motocyklowego?

Domowe sposoby na czystą kanapę motocyklową

Czysta kanapa motocyklowa to wizytówka każdego fana jednośladów! Zanim przystąpisz do mini renowacji i zabezpieczenia swojej kanapy na kolejny sezon – musisz wiedzieć, co można, a czego nie powinno się w tym celu używać. Jeśli chcesz zachować czystą kanapę motocykla bez wykorzystywania profesjonalnych kosmetyków konserwująco – czyszczących, możesz sięgnąć po domowe sposoby. Najważniejszą zasadą, o jakiej musisz pamiętać, jest całkowite zrezygnowanie ze substancji natłuszczających, które dają poślizg. Chociaż skóra pięknie wygląda, kiedy lśni wypolerowana kremem w słońcu, to brak dobrej przyczepności stanowi poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia!

Domowy patent na czystą kanapę motocyklową ze skóry to wykorzystanie do smarowania siodła np. kremu Nivea, wazeliny, parafiny kosmetycznej lub nawet zwykłego oleju kuchennego. Pamiętaj tylko o zachowaniu umiaru i stosowaniu naprawdę niewielkich ilości produktów. Specjaliści radzą jednak, by w trosce o własne bezpieczeństwo, ale i stan kanapy Twojego motocykla, stawiać jednak na specjalne środki do tego przeznaczone. Wyżej opisane sposoby potraktuj zatem jako koło ratunkowe, po które możesz sięgnąć, jeśli zabraknie konwencjonalnych środków do czyszczenia i konserwacji.

Preparaty do czyszczenia kanapy motocyklowej

Najlepszą odpowiedzią na to, czym czyścić siedzenie motocyklowe są profesjonalne środki czyszczące, czyli np.:

  • delikatne szampony,

  • kremy do czyszczenia,

  • pianki czyszczące.

Są one delikatne dla skóry i zwykle bezlitosne dla wszelkich zanieczyszczeń. Aby sprawdzić, jak zadziałają na Twoim siedzisku, użyj ich najpierw w niewidocznym miejscu i sprawdź, czy nie odbarwią skóry. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o kanapę motocykla, musisz poznać również odpowiedź na pytanie, czego potrzebuje naturalna skóra. Jest to przede wszystkim zapobiegające pękaniu i przecieraniu nawilżenie i dające lekki połysk natłuszczenie. Kanapy motocyklowe ze skóry możesz po ich uprzednim umyciu nawilżyć specjalnym kosmetykiem do skóry. Do takich zalicza się pasty, kremy, woski, olejki – stworzone z myślą o potrzebach kanap motocykli i skuterów. Po takim zabiegu skóra na siodle lub skórzane kufry motocyklowe będą świetnie zabezpieczone przed brudem i wilgocią.

Czym wyczyścić sztuczną skórę?

Sztuczna skóra ma nieco inne wymagania względem czyszczenia. Najlepsze sposoby na czystą kanapę motocykla, która jest obita ekoskórą to zazwyczaj czyszczenie i impregnacja — raczej nie natłuszczanie i nawilżanie. Zadbaj o siodło motocyklowe ze sztucznej skóry, wykorzystując w pierwszej kolejności szampon do mycia kanapy, a po jej wyschnięciu – wygodny w stosowaniu impregnat np. w sprayu, który zabezpieczy obicie przed wilgocią i zanieczyszczeniami.

Skoro już wiesz, jak zachować czystą kanapę motocykla – sięgnij po profesjonalne środki do czyszczenia, które oferuje każdy dobry sklep z częściami do motocykli i skuterów. Zadbaj o kanapę motocykla przed rozpoczęciem lata! Chociaż wiosna czasem płata figle motocyklistom, sezon dla jednośladów zbliża się wielkimi krokami!

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.