Promocje

Jaki Olej Do Silników Dwusuwowych 2T?

Jaki olej do silnikow dwusuwowych 2T
Zastanawiasz się, jaki olej do 2T wybrać? Musisz wiedzieć, że silniki dwusuwowe do bezawaryjnej pracy wymagają specjalnych olejów. Jakich? O tym dowiesz się w naszym artykule!

Gdzie stosowane są silniki 2T?

Dwusuwy są bardzo często spotykanym rozwiązaniem w jednośladach. Stosowane są w skuterach miejskich i motocyklach terenowych do jazdy off-road. Olej do silnika 2T ma nie jedno, lecz wiele zastosowań i zdecydowanie wykracza poza samo smarowanie. Najlepszy olej będzie miał wpływ na utrzymanie wszystkich elementów silnika w doskonałej czystości a także pełni funkcję prewencyjną - zapobiega korozji.

Jaki olej do silnika 2T wybrać?

Tak naprawdę to, jaki olej do silników dwusuwowych wybierzesz, zależy od Ciebie. Wybór oleju jest przedmiotem wielu dyskusji miłośników jednośladów – zdania są podzielone. W zasadzie każdy dostępny olej do silnika 2T będzie odpowiedni, aby jednak zoptymalizować jego działanie i wybrać najlepiej pamiętaj, że:

 

  • Układ silnikowy 2T jest układem otwartym. Oznacza to, że olej nie krąży cały czas po układzie (jak np., w przypadku silników 4T), ale smaruje części, po czym ulega spalaniu.
  • Olej do silników 2T nie musi charakteryzować się również przedłużoną żywotnością i nie musi być odporny na „starzenie”
  • Nie musi być wzbogacony o specjalne dodatki, które zapobiegają jego spienianiu

Czym musi charakteryzować się dobry olej do silnika 2T?

Jaki olej do dwusuwa zatem wybrać? Mimo wyżej opisanych kwestii musisz jednak pamiętać o tym, że dobry olej ma spełniać jednak określone zadania. Jeżeli zastanawiasz się, jaki olej do skutera 2T kupić, zwróć uwagę na to, by wybrany produkt ograniczał dymienie. To bardzo ważne nie tylko dla środowiska, ale i Twojego zdrowia. Najlepsze produkty muszą dobrze zabezpieczać i smarować łożyska i utrzymywać powłokę na gładzi cylindra. Olej do silników dwusuwowych powinien również dobrze mieszać się z benzyną. Jeżeli chodzi o proporcje oleju w mieszarce, zawsze sugeruj się zaleceniami producentów olejów umieszczonych na opakowaniu. Zazwyczaj jest to 1:50, ale nie jest to regułą.

Gdzie kupić dobry olej do silnika 2T?

Skoro już wiesz, jaki olej do mieszanki 2T wybrać, warto też dowiedzieć się, gdzie kupić tego rodzaju produkt. Aby mieć pewność co do jakości oleju i jednocześnie samodzielnie dopasować jego koszt do własnych możliwości finansowych – polecamy sprawdzić, jakie produkty oferuje nasz sklep z częściami do motocykli. W ofercie znajdziesz duży wybór dobrych olejów do silników dwusuwowych od znanych i sprawdzonych producentów. Niezależnie od produktu, na jaki zdecydujesz się postawić, gwarantujemy, że problemu z zapiekaniem się pierścieni i nadmiernym dymieniem już nie będą Cię dotyczyć!

Jak widzisz, to jaki olej do silnika 2T wybierzesz, będzie miało wpływ nie tylko na żywotność poszczególnych części, ale też bezawaryjną pracę podzespołu napędowego. Jeśli zależy Ci również na redukcji emisji spalin – postaw na wysokogatunkowe oleje do motocykli i skuterów z naszej oferty.

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.