Promocje

Jaki Kask Wybrać Do Skutera?


Chociaż skuter nie osiąga tak zdumiewających prędkości, jak motocykl, każdy z uczestników ruchu drogowego poruszający się jednośladem powinien być wyposażony w odpowiednią ochronę głowy, ponieważ w przypadku bezpośredniej kolizji to on, a nie kierowca auta jest zwykle bardziej narażony na uszczerbek na zdrowiu. Jaki kask na skuter warto wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Normy bezpieczeństwa

Po czym poznasz dobry kask do skutera? Po jego specyfikacji. W Europie obowiązują określone normy bezpieczeństwa, które mogą być dla Ciebie istotną wskazówką świadczącą o tym, czy dany kask jest solidny i bezpieczny. Normy te oznaczone są symbolem ECE 22-05. Czy jednak samo spełnianie przez kask stawianych przez nie kryteriów jest wystarczający do dokonania dobrego wyboru? Nie!

Poza opisaną wyżej normą bezpieczeństwa warto sprawdzić także, czy kask do skutera został opatrzony również jednym z prestiżowych certyfikatów. Aby oznaczenie było rzetelne, dobrze jest zweryfikować, jaka organizacja certyfikowała produkt. Najlepiej jest wybierać kaski do skuterów ocenione i nagrodzone certyfikatem przez organizacje, takie jak DOT, SNELL, czy SHARP, które są niezależne i nie podlegają pod sponsorów, czy też inne organizacje. To gwarancja obiektywności!

Warto również sprawdzić to, czy kaski motocyklowe, które bierzesz pod uwagę, mają podwójną homologację P/J. Takie modele będą charakteryzować jednak kaski zabudowane, które zostały wyposażone w profesjonalny system, który zabezpieczenie szczęki kasku przed zamknięciem w trakcie jazdy.

Kask do jazdy po mieście

Jaki kask na skuter wybrać do jazdy po mieście? Niezwykłą popularnością wśród miłośników miejskich skuterów są kaski otwarte. Zapewniają bardzo dobry, szeroki kąt widzenia, dzięki czemu kierowcy jest dużo łatwiej obserwować ruchliwą, pełną zakrętów, rond, przecznic i innych członków ruchu drogę. Kaski na skuter z otwieraną szybą chronią oczy przed pędem wiatru i zapewniają lepszą widoczność niż kaski zamknięte.

Do jazdy po mieście i nie tylko, można wybrać również trwałe kaski klasyczne, które przez niektórych nazywane są potocznie kaskami ¾. Wyróżnia je pełniejsza zabudowa, ale nadal brak osłony szczęki. To częsty wybór osób, które poruszają się na skuterach klasycznych w stylu vintage.

Kask zabudowany

Kask zabudowany na skuter jest uniwersalny i bardzo bezpieczny. Można założyć go zarówno do jazdy po mieście, jak i wykorzystać na długich trasach. Cechuje go wyraźnie zabudowana szczęka, a co za tym idzie lepsza ochrona głowy w trakcie ewentualnej kolizji. Jeśli Twój skuter ma mocny silnik o pojemności zbliżającej się do maksymalnej, przewidzianej dla skuterów, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór kasku zabudowanego.

Przy wyborze kasku na skuter zwróć również uwagę na typ jego zapięcia. Do tych, które słyną z najbezpieczniejszych, zalicza się zapięcia typu DD. Jak je rozpoznać? Podpowiedzią, która pomoże Ci zapamiętać jego wygląd, będzie sama nazwa. Zapięcie typu DD polega na przejściu paska przez sprzączkę w kształcie litery D. Możesz również wybrać zapięcie mikrometryczne, które jest niezwykle łatwe i niekłopotliwe w zapinaniu i rozpinaniu.

Ostatnią kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze kasku na skuter, jest jego pochodzenie. Aby pełnił swoją funkcję, musi być nowy, pochodzący z pewnych źródeł. Nasz sklep motocyklowy oferuje wszystkim fanom motocykli i skuterów szeroki wybór profesjonalnych i bezpiecznych kasków w wielu typach ich zabudowy. Dzięki temu, bez trudu i szybko wybierzesz i dopasujesz kask, który w pełni spełni Twoje oczekiwania – będzie bezpieczny, trwały, estetyczny i idealnie dopasowany do stylu Twojej jazdy!

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.