Zimowanie Motocykla - 5 Praktycznych Porad

Zimowanie motocykla - 5 praktycznych porad
Na zimowanie motocykla trzeba się dobrze przygotować.
Do tego niezbędna jest wiedza – jak prawidłowo to zrobić i jakie produkty i akcesoria będą do tego niezbędne. To, jak Twój motocykl spędzi zimę, będzie miało przełożenie na jego dalsze użytkowanie w sezonie. Jak zimować motocykl bez obaw o jego stan techniczny i wizualny? Sprawdź, 5 praktycznych porad na zimowanie motoru.

1. Zadbaj o czystość

Zasady prawidłowego zimowania motocykla, w pierwszej kolejności odnoszą się do czystości. Przed postawieniem swojej maszyny na kilka dobrych, zimowych miesięcy, umyj ją dokładnie, inwestując wcześniej w środki do czyszczenia motocykli. Dobrze jest wyczyścić motocykl profesjonalnym płynem, nawoskować lakier, a pozostałe elementy zabezpieczyć przed korozją (służą do tego profesjonalne środki). Szczególną uwagę przyłóż do łańcucha! Na rynku dostępne są gotowe zestawy do czyszczenia i smarowania tego elementu.

2. Sprawdź i uzupełnij płyny

Zimowanie motocykla na dworze (ale i w garażu) wymaga zalania baku do pełna i opróżnienia płynu z chłodnicy. Te  kroki zapobiegają korozji baku i zniszczeniu chłodnicy przez zamarzający płyn. Przed zimowaniem warto również wymienić cały olej do motocykla.

3. Wyjmij akumulator

Szczególnie w przypadku starszych maszyn – zimowanie motocykla powinno wiązać się z wyjęciem akumulatora, naładowaniem go i przeniesieniem w suche, ciepłe miejsce. Opcjonalnie, można odwiedzić sklep z częściami do motocykli i skuterów, kupić dobry prostownik i podłączyć go do baterii w motocyklu. Nowoczesne urządzenia samodzielnie badają stan napięcia i w razie potrzeby, automatycznie ładują akumulator.

4. Zainwestuj w stojaki i okryj maszynę

Pokrowce na motocykl są obowiązkowe – niezależnie od tego, czy stoi on w garażu, czy na parkingu. Użyteczny może być również zakup specjalnych stojaków, na których bezpiecznie postawi się koła motocykla. Dobry pokrowiec na motocykl zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się wilgoci i chłodu do podzespołów maszyny. Okrycie chroni lakier i elementy metalowe, skutecznie zapobiegając korozji. Pamiętaj tylko o dokładnym umyciu i wysuszeniu motocykla przed okryciem go pokrowcem.

5. Nie przepalaj, czyli nie uruchamiaj silnika podczas zimy!

Jeśli cenisz swój akumulator, absolutnie nie uruchamiaj motocykla zimą. Przepalanie maszyny przy bardzo niskich temperaturach błyskawicznie obniża stan naładowania baterii. Jedno, niepotrzebne przepalenie, może zatem zakończyć się na podłączeniu prostownika.

Skoro już znasz zasady prawidłowego zimowania motocykla, pora na ustalenie planu kolejnych czynności i zakup profesjonalnych środków do czyszczenia i innych niezbędnych akcesoriów. Zainwestuj w dobre smary i oleje – dzięki nim wiosną będziesz ponownie cieszyć się z ,,wiatru we włosach", pędząc na swoim jednośladzie.

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.