Jazda motocyklem z pasażerem - 7 zasad!

Szukaj

Wyszukaj opony

Producenci

Promocje

Dopasuj części do pojazdu

Części do Części do

Skip this step

Marka Marka

Model Model

Jazda motocyklem z pasażerem - 7 zasad!


Jazda motocyklem z pasażerem jest przyjemna i satysfakcjonująca
, jeśli stosujemy się do kilku podstawowych zasad. Dzięki nim, zachowasz pełne bezpieczeństwo. Zapoznaj się z poniższym artykułem i pamiętaj, że Ustawa Prawa o Ruchu Drogowym (PoRD) w art. 63 określa liczbę przewożonych osób. Nie może być ona większa niż liczba miejsc uwzględniona w dowodzie rejestracyjnym. 

Jak jeździć motocyklem z pasażerem? 

Na płynną i prawidłową jazdę z pasażerem wpływa kilka czynników, które są też ważne podczas indywidualnej jazdy. O czym musisz poinformować pasażera i jakich wskazówek powinieneś mu udzielić? 

1.Zadbaj o właściwy ubiór!

Podczas jazdy na motorze podstawą są dobre ubrania motocyklowe - i to nie tylko w przypadku kierowcy. Pod słowem "dobre" kryją się długie spodnie i kurtka z długim rękawem, chroniące przed wiatrem. Zwróć też uwagę na obuwie pasażera. Najlepiej, aby zakrywało kostkę, a jeśli jest sznurowane - poproś o schowanie sznurówek do środka butów, żeby nie rozwiązały się w trakcie jazdy. 

2.Podaj kask

Art. 40 wspomnianego Prawa o Ruchu Drogowym nakazuje jazdę w kasku zarówno kierowcy, jak i przewożonej osobie. Wysokiej jakości kaski motocyklowe, podobnie jak pokrowce na motocykl oraz inne akcesoria, znajdziesz w naszym sklepie internetowym Części do motocykli. 

3.Poinformuj pasażera o ważnych elementach motocykla

Koniecznie pokaż pasażerowi gorące miejsca w motocyklu - dzięki temu, będzie mógł zachować większą ostrożność. Wskaż też podnóżki, aby spokojnie postawił stopy. 

4.Bez szaleństw - jedziesz z kimś!

Jazda motocyklem z pasażerem nie jest okazją do popisywania się i przekraczania prędkości. Twoim zadaniem jest zapewnienie pasażerowi poczucia bezpieczeństwa, a nie adrenaliny. 

5.Nie przyspieszaj gwałtownie

Jak jeździć motocyklem z pasażerem, żeby nie bał się o własne życie? Zrezygnuj z gwałtownego przyspieszania, ponieważ napór fizyki, który wtedy odczuwasz, oosba przewożona odczuje cztery razy mocniej. W przeciwieństwie do Ciebie, pasażer nie ma jednak na to żadnego wpływu, staje się bezbronny. 

6.Powiedz pasażerowi jak ma się zachować na zakrętach

W trakcie jazdy na motorze, pasażer powinien siedzieć blisko kierowcy, naśladując jego zachowanie. Warto go o tym uświadomić - trzymanie się w jednej osi wpływa na jakość i komfort poruszania się. Pamiętajcie o tym także na zakrętach. 

7.Powiedz pasażerowi, by nie schodził z pojazdu bez polecenia

Nie każdy pasażer ma świadomość tego, że bezpieczniej jest dla niego zejść z motocykla dopiero wtedy, gdy dostanie jasny sygnał od kierowcy. Dobrze obrazuje to porównanie do lotu samolotem: nawet kiedy samolot wyląduje, opuszczenie pokładu jest dozwolone dopiero po jasnym komunikacie pilota. Kierowca jadący motocyklem jest właśnie takim pilotem. 

Jazda motocyklem z pasażerem to świetna przygoda. Tym lepsza, im bardziej przygotujesz pasażera to wspólnej drogi. Zastosowanie powyższych, podstawowych wskazówek jest korzystne dla obu stron. 

Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.