Jak przygotować motocykl do sezonu?

Szukaj

Wyszukaj opony

Producenci

Promocje

Dopasuj części do pojazdu

Części do Części do

Skip this step

Marka Marka

Model Model

Jak przygotować motocykl do sezonu?

Pierwsze wyprowadzenie ulubionego jednośladu z garażu czy pierwszy ciepły dzień kalendarzowej wiosny? Oficjalny zlot czy pierwsza, samotna wycieczka za miasto? Dla każdego motocyklisty rozpoczęcie sezonu datowane jest inaczej. Niezależnie od różnic, warto wiedzieć jak przygotować motocykl do sezonu, żeby jazda była zawsze bezpieczna i w pełni satysfakcjonująca. 

Jak przygotować motocykl do sezonu?

Podstawowe przygotowanie motocykla do sezonu wiąże się oczywiście z pompowaniem opon. W czasie okresu stania pojazdu w garażu, ciśnienie opon mogło ulec znacznemu zmniejszeniu. Pomponowanie opon może odbywać się przy pomocy rowerowej pompki stacjonarnej lub kompresora. Przed pierwszą jazdą należy też umyć motocykl, zachowując ostrożność przy strumieniach kierowanych na łożyska lub łańcuch. Nadmiar wody mógłby wypłukać smar i w konsekwencji przyspieszyć zużycie tych ważnych elementów. Po tych czynnościach, warto przejść do kolejnych, nie zawsze oczywistych. O czym jeszcze musisz pamiętać, kiedy chcesz przygotować swój motocykl do sezonu?

Naładuj akumulator

Naładowanie akumulatora jest konieczne, jeśli nie robiłeś tego w czasie zimy. Wykręć akumulator z motocykla, przynieś do swojego mieszkania i podłącz pod prostownik. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której siadając do oczekiwanej jazdy, zorientujesz się, że nie możesz odpalić silnika, bo nie ma dostatecznej ilości prądu. 

Skontroluj stan oleju

Myślisz, że jeśli motocykl stał przez zimę w garażu, to nie trzeba sprawdzać poziomu oleju? Nic bardziej mylnego - skontroluj jego poziom, zwłaszcza, jeśli nie pamiętasz czy sprawdzałeś stan oleju przed odstawieniem motocykla do garażu. Wielu motocyklistów nie wymienia oleju w czasie zimy, więc tym bardziej warto upewnić się i wyrobić w sobie nawyk sprawdzania poziomu oleju przed każdą kolejną jazdą. To bardzo praktyczne i bezpieczne rozwiązanie. 

Skontroluj stan łańcucha

Przygotowanie motocykla do sezonu obejmuje też kontrolę łańcucha - sprawdź jego naciąg i stan. W przypadku silnych zabrudzeń, wykorzystaj specjalne środki czyszczące - np. w sprayu. Znajdziesz je m.in. w naszym sklepie internetowym. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych i cenionych producentów, mają wysoką jakość i doskonale poprawiają stan motocykli i skuterów. Przed dopasowaniem produktów chemicznych (i potrzebnych akcesoriów) możesz skontaktować się z naszym zespołem, który oferuje profesjonalne doradztwo. 

Skontroluj układ hamulcowy

Bezpieczeństwo jazdy to też oczywiście sprawnie działający układ hamulcowy. Przyjrzyj się z bliska grubości tarcz hamulcowych i klocków. Skontroluj również płyn hamulcowy, który ze względu na swoje właściwości higroskopijne, obniża temperaturę wrzenia i w konsekwencji może niekorzystnie wpływać na hamowanie. Wymianę płynu hamulcowego zaleca się średnio raz na ok. 2 lata. Bardziej ostrożni kierowcy decydują się na tę kontrolę nawet raz w roku, co daje jeszcze większą pewność zachowania bezpieczeństwa na drodze (i komfortu jazdy!). 

Przygotuj motocykl i rozpocznij sezon

Jeśli przygotowanie motocykla do sezonu masz już za sobą, rozpocznij swój ulubiony okres w ciągu roku! Uważaj na zmiany pogodowe i zachowaj rozsądek - kierowcy samochodów muszą na nowo przyzwyczaić się do obecności motocyklistów, a sporadyczne, nocne przymrozki wciąż mogą dawać o sobie znać np. w postaci śliskiego asfaltu do południa. 

Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.