Czym czyścić łańcuch motocyklowy?

Szukaj

Wyszukaj opony

Producenci

Promocje

Dopasuj części do pojazdu

Części do Części do

Skip this step

Marka Marka

Model Model

Czym czyścić łańcuch motocyklowy?


Czyszczenie i pielęgnacja łańcucha motocyklowego
to bardzo ważna czynność, chociaż przez niektórych jest zaniedbywana. Niektórzy motocykliści nie dbają na bieżąco o stan łańcucha w swoim motocyklu. Wychodzą bowiem z założenia, że to “tylko” łańcuch i nie trzeba nic z nim robić, dopóki nie zacznie się z nim nic dziać. Takie podejście jest błędem i może powodować problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu napędowego. Jak zatem o niego zadbać? Czym czyścić łańcuch motocyklowy? Dowiesz się tego z poniższego poradnika.


Czym wyczyścić łańcuch motocyklowy?

Niektórzy motocykliści zastanawiają się, czym myć łańcuch motocyklowy? Takie pytanie jest jednak nie do końca trafne. Powinniśmy raczej zapytać, czym czyścić łańcuch motocyklowy? Dlaczego? 

Czyszczenie łańcucha nie polega na myciu go wodą. Szorowanie gąbką czy stosowanie myjki ciśnieniowej jest niewskazane. Wynika to z tego, że woda wypłukuje smar, co jest niekorzystne z punktu widzenia funkcjonowania łańcucha i całego układu napędowego. Czym zatem wyczyścić łańcuch motocyklowy?

Na rynku są dostępne specjalistyczne środki do czyszczenia łańcuchów motocyklowych w postaci sprayu. Ich stosowanie pozwala w łatwy sposób pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzenia z łańcucha na przykład błota czy plam oleju. Spray do czyszczenia umożliwia także odtłuszczenie łańcucha motocyklowego oraz pozwala na wyparcie wody. Dzięki temu łańcuch zyskuje zabezpieczenie antykorozyjne.


Jak wyczyścić łańcuch motocyklowy sprayem?

Przed naniesieniem sprayu na łańcuch należy najpierw wstrząsnąć puszkę. Następnie spryskujemy preparatem łańcuch (z każdej strony) oraz zębatkę. Kolejnym etapem jest rozprowadzenie sprayu po łańcuchu, najlepiej za pomocą specjalnej, miękkiej szczoteczki, i usunięcie brudu. Przed nałożeniem smaru łańcuch należy dokładnie osuszyć.Polecane produkty

Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.