Jaki płyn chłodniczy do motocykla?

Szukaj

Wyszukaj opony

Producenci

Promocje

Dopasuj części do pojazdu

Części do Części do

Skip this step

Marka Marka

Model Model

Jaki płyn chłodniczy do motocykla?

płyn chłodniczy do motocykla

Regularne kontrolowanie poziomu oraz systematyczna wymiana płynu chłodniczego pozwala zapobiec przegrzaniu silnika w motocyklu, a co za tym idzie, jego uszkodzeniu. Płyn ten pewni bowiem bardzo ważną rolę - odprowadza nadmiar ciepła z silnika. Niezwykle istotny z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia oraz utrzymywania optymalnej temperatury silnika jest wybór płynu chłodniczego o odpowiednich parametrach. Jaki płyn chłodniczy do motocykla jest najlepszy? Po co i co jaki czas go wymieniać? Do czego służy płyn chłodniczy w motocyklu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Do czego służy płyn chłodniczy w motocyklu?

Płyn chłodniczy ma za zadanie chłodzić silnik w motocyklu. W jaki sposób? Zasada działania jest bardzo prosta. Płyn chłodniczy krąży w układzie chłodzenia i wymienia temperaturę pomiędzy silnikiem a chłodnicą. Inaczej mówiąc, płyn chłodniczy niejako przyjmuje ciepło wytworzone w silniku, a następnie transportuje je i  “oddaje” w chłodnicy. I tak w kółko, przez cały czas pracy jednostki napędowej. Płyn chłodniczy ma więc za zadanie odprowadzanie ciepła z silnika.

Płyn chłodniczy ma zdecydowanie niższą temperaturę krzepnięcia oraz wyższą temperaturę wrzenia niż woda. Dzięki niższej temperaturze krzepnięcia płyn chłodniczy stanowi również ochronę układu chłodzenia przed zamarznięciem.

Dlaczego należy wymieniać płyn chłodniczy w motocyklu?

Normalną rzeczą jest, że podczas eksploatacji płyn chłodniczy traci swoje właściwości. Oznacza to, że po pewnym czasie przestaje zapewniać prawidłowe odprowadzanie ciepła z silnika. Zużyty płyn chłodniczy w motocyklu nie chroni zatem jednostki napędowej przed przegrzaniem i uszkodzeniem. I to jest właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego należy wymieniać płyn chłodniczy w motocyklu.

Jak często wymieniać płyn chłodniczy w motocyklu?

Płyn chłodniczy w motocyklu zachowuje swoje właściwości przez okres około dwóch lat. W związku z tym powinno się go wymieniać raz na dwa lata. Jeśli jednak motocykl jest mocno eksploatowany, jedna wymiana na dwa lata może nie wystarczyć, żeby zapewnić silnikowi odpowiednie chłodzenie.

Gdzie kupić i jaki płyn chłodniczy do motocykla wybrać?

Płyn chłodniczy powinien posiadać odpowiednie parametry, żeby był w stanie utrzymywać optymalną temperaturę silnika motocyklowego. Jeśli chcesz mieć pewność, że zastosujesz do swojego motocykla odpowiedni płyn chłodniczy, warto skorzystać z oferty sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu produktów.

Wysokiej jakości płyny chłodnicze do motocykli posiada w swojej ofercie sklep internetowy czescidomotocykli.pl. Asortyment sklepu obejmuje zarówno koncentraty płynu do chłodnic, jak i gotowe płyny chłodnicze.

Sklep internetowy czescidomotocykli.pl oferuje wyłącznie najlepsze płyny chłodnicze do motocykli, to jest takie, które zapewniają nie tylko optymalne chłodzenie silnika, ale także ochronę antykorozyjną elementów układu chłodzenia. Korzystając z płynów chłodniczych najwyższej jakości przedłużysz ich trwałość.

Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.