Szukaj

Alternator / Iskrownik do skuterów i motocykli 4t

Iskrownik popularnie zwany jest przez miłośników jednośladów magnetem, jest energetycznym centrum pojazdu. Ładuje akumulator, odpowiada za oświetlenie, zasilanie układu zapłonowego. Słowem, iskrownik jest niezbędnym elementem, bez którego nasz skuter nie pojedzie. Wprawdzie w nowych konstrukcjach zastępowany jest przez alternatory, jednak w budż...
Iskrownik popularnie zwany jest przez miłośników jednośladów magnetem, jest energetycznym centrum pojazdu. Ładuje akumulator, odpowiada za oświetlenie, zasilanie układu zapłonowego. Słowem, iskrownik jest niezbędnym elementem, bez którego nasz skuter nie pojedzie. Wprawdzie w nowych konstrukcjach zastępowany jest przez alternatory, jednak w budżetowych modelach wciąż króluje niepodzielnie, przede wszystkim za sprawą niższej ceny. Mimo, że jest to jeden z bardziej żywotnych elementów jednośladu, jednak także on ulega zużyciu. Warto tutaj zaznaczyć, że pod kątem zasilania nie ma tutaj jakiejś różnicy przy podziale na 2t i 4t. Tylko od konstruktora zależy, czy w pojeździe umieszczony jest tańszy iskrownik, czy droższy alternator. Pod względem czysto mechanicznym, silniki 4t od klasycznych dwusuwowych są wytrzymalsze i oszczędniejsze, charakteryzuje je też wyższa kultura pracy. Nie na darmo zresztą chyba ostatnim produkowanym na szeroką skalę samochodem z silnikiem dwusuwowym był trabant, a dziś na pokładzie niejeden chiński skuter ma na pokładzie silnik 4t. Nie zmienia to jednak faktu, że w myśl przepisów (oświetlenie) i praktycznych (zapłon iskrowy) pojazd potrzebuje nieprzerwanych dostaw mocy. Ten, komu w samochodzie uszkodził się alternator, ten wie jak krótka droga jest od wyświetlenia się kontrolki braku ładowania do całkowitego unieruchomienia auta. Skuter i motorower podlegają niestety tym samym prawom, warto więc wybierać urządzenia dobre i sprawdzone, aby ryzyko awarii było jak najmniejsze.
Więcej
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.