Szukaj

Wyszukaj Opony

Części układu wydechowego - tłumiki, wydechy

Ze względu na stosunkowo niedużą w porównaniu do samochodów wielkość motocykli, wyciszenie elementu jakim jest układ wydechowy silnika motocyklowego stanowi niezwykle trudne, a także niewdzięczne zadanie. Biorąc pod uwagę wiele aspektów osoby zajmujące się projektowaniem motocykli mają dużo trudniejsze zadanie niż projektanci samochodów, głównie ze względu na małe gabaryty pojazdów, w których się specjalizują. Układ wydechowy do motocykla ma za zadanie odprowadzenie spalin z silnika spalinowego oraz zmniejszenie hałasu emitowanego przez silnik. Osoby zajmujące się normami biorą pod uwagę specyfikę urządzeń jakimi są motocykle. W Polsce górna granica hałasu dla jednośladów z silnikami o pojemności skokowej do 125 ccm wynosi 94 dB. Nawet gdy rura wydechowa jest mocno powyginana, ma ona nieduży wpływ na tłumienie hałasu wydawanego przez motocykl. Znacznie ważniejszą rolę w tym zadaniu pełnią tak zwane tłumiki wydechu. Największą popularnością w motocyklach cieszą się tłumiki refleksyjne, cechujące się przy tym niskimi kosztami produkcji. Wewnątrz tłumika znajdują się odpowiednio rozmieszczone przegrody, a także precyzyjnie wykonany system rurek i otworów, odgrywający rolę w przepływie spalin. Gazy wydechowe i idące z nimi w parze fale dźwiękowe mają do pokonania określoną trasę, muszą przechodzić przy tym przez kolejne komory. Objętość wspomnianych wyżej komór jest różna, podobnie jak częstotliwość rozpraszanych w nich fal. Natomiast we wnętrzu tłumików absorpcyjnych znajdziemy jedną rurę i jedną komorę umiejscowioną wokół rury przelotowej. Komora ta wypełniona jest prawidłową ilością materiału absorpcyjnego, przykładowo watą szklaną, o ściśle określonej gęstości.
na stronę
Pokazuje 1 - 40 z 138 elementów
Pokazuje 1 - 40 z 138 elementów
Wysyłka

Wysyłka

U nas nie musisz płacić za wysyłkę. Wystarczy, że złożysz zamówienie za minimum 350 zł, a paczka z częściami zostanie wysłana na nasz koszt.
Zwrot

Zwrot

Korzystając z oferowanego przez nas prawa do zwrotu, możesz zwrócić produkt nawet do 14 dni po zakupie.
Wskazówki

Wskazówki

Służymy telefoniczną pomocą w doborze odpowiednich części. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz porady dotyczące ich montażu.
Porady eksperta

Porady eksperta

Nie jesteś pewien, czy któraś z części pasuje do Twojego pojazdu? Nie przejmuj się! Dzwoń do nas. Nasz ekspert czeka na Twój telefon. Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie 503 777 211
Duży wybór części

Duży wybór części

Korzystaj z naszej bogatej oferty. U nas znajdziesz tysiące części zamiennych do wszystkich marek motocykli, skuterów, quadów.
Śledzenie przesyłki

Śledzenie przesyłki

Po nadaniu paczki otrzymasz wiadomość z numerem listu przewozowego oraz adresem strony na której możesz śledzić swoje zamówienie.